Звезда и Таш 2000 славили, реми на Врачару

Ватерполисткиње Црвене звезде уписале су нови, девети тријумф у домаћем првенству. Шампионке су у суботу, у претпоследњем колу регуларног дела шампионата победиле Нови Београд резултатом 14:4. Победу је забележио и Таш 2000, који је био бољи од Војводине 13:11, а бодове су поделили Врачар и Сента Јордо, пошто су у Београду одиграли нерешено 6:6.

Црвено-беле су лако стигле до новог тријумфа. На Новом Београду је већ на полувремену било 8:3, а у наставку су девојке које предводи Милош Брадић наставиле да решетају мрежу домаћих. Истакла се Рудићева са три гола, док су Миловановићева, Ћоровићева и Дамњановићева додале по два.

Војводина је одлично отворила меч на Ташмајдану. Новосађанке су после прве четвртине водиле 5:1 и чинило се да ће доћи до треће победе. Међутим, Таш је у другом периоду узвратио и на полувремену је било 6:5 за Војводину. На крају трећег дела меча било је нерешено 8:8, а у завршници су се боље снашле домаће даме и стигле су до тријумфа. Код Таша су предњачиле Јосифовићева и Новаковићева, са по пет голова, а исти учинак имала је Мандићева код тима из Новог Сада.

У равноправној утакмици на Врачару, у првом полувремену је боља била Сента, која је водила 3:1. Међутим, девојке из Врачара су до краја успеле да анулирају предност Сенте и освојиле су бод. Миладиновићева је била најрасположенија, са три гола, а код Сенте је два дала Авдићева.