Zvezda i Taš 2000 slavili, remi na Vračaru

Vaterpolistkinje Crvene zvezde upisale su novi, deveti trijumf u domaćem prvenstvu. Šampionke su u subotu, u pretposlednjem kolu regularnog dela šampionata pobedile Novi Beograd rezultatom 14:4. Pobedu je zabeležio i Taš 2000, koji je bio bolji od Vojvodine 13:11, a bodove su podelili Vračar i Senta Jordo, pošto su u Beogradu odigrali nerešeno 6:6.

Crveno-bele su lako stigle do novog trijumfa. Na Novom Beogradu je već na poluvremenu bilo 8:3, a u nastavku su devojke koje predvodi Miloš Bradić nastavile da rešetaju mrežu domaćih. Istakla se Rudićeva sa tri gola, dok su Milovanovićeva, Ćorovićeva i Damnjanovićeva dodale po dva.

Vojvodina je odlično otvorila meč na Tašmajdanu. Novosađanke su posle prve četvrtine vodile 5:1 i činilo se da će doći do treće pobede. Međutim, Taš je u drugom periodu uzvratio i na poluvremenu je bilo 6:5 za Vojvodinu. Na kraju trećeg dela meča bilo je nerešeno 8:8, a u završnici su se bolje snašle domaće dame i stigle su do trijumfa. Kod Taša su prednjačile Josifovićeva i Novakovićeva, sa po pet golova, a isti učinak imala je Mandićeva kod tima iz Novog Sada.

U ravnopravnoj utakmici na Vračaru, u prvom poluvremenu je bolja bila Senta, koja je vodila 3:1. Međutim, devojke iz Vračara su do kraja uspele da anuliraju prednost Sente i osvojile su bod. Miladinovićeva je bila najraspoloženija, sa tri gola, a kod Sente je dva dala Avdićeva.