Zvezdašice ubedljive protiv Vračara, pobede Novog Beograda i Vojvodine

Odigrane su utakmice osmog kola Prvenstva Srbije za dame. Šampionke Srbije, vaterpolistkinje Crvene zvezde, pobedile su na Tašmajdanu Vračar sa ubedljivih 22:4. Novi Beograd 011 je kao gost slavio protiv Taša 2000 rezultatom 11:6, a pobedu je upisala i Vojvodina, koja je na gostovanju trijumfovala protiv Sente 17:15. Lider na tabeli je i dalje Crvena zvezda.

Novosađanke su odlično startovale protiv Sente i povele su sa 5:1 posle prvog perioda. U nastavku se vodila ravnopravna borba, ali domaća Senta nije uspela da stigne do izjednačenja. Mandićeva je kod Vojvodine bila najefikasnija sa pet golova, dok su Vukovićeva i Simićeva dodale po četiri. Kod domaćih je prednjačila Pataki, koja je postigla sedam pogodaka, a Kinčeš je dodala pet.

Novi Beograd 011 je sigurnom igrom u prvom poluvremenu protiv Taša stekao pet golova prednosti i do kraja ih nije ispuštao. Prica i Čegar su bile raspoložene kod pobednika, sa po tri gola, a kod domaće ekipe istakle su se Miškovićeva i Josifovićeva, sa po dva.