Звездашице убедљиве против Врачара, победе Новог Београда и Војводине

Одигране су утакмице осмог кола Првенства Србије за даме. Шампионке Србије, ватерполисткиње Црвене звезде, победиле су на Ташмајдану Врачар са убедљивих 22:4. Нови Београд 011 је као гост славио против Таша 2000 резултатом 11:6, а победу је уписала и Војводина, која је на гостовању тријумфовала против Сенте 17:15. Лидер на табели је и даље Црвена звезда.

Новосађанке су одлично стартовале против Сенте и повеле су са 5:1 после првог периода. У наставку се водила равноправна борба, али домаћа Сента није успела да стигне до изједначења. Мандићева је код Војводине била најефикаснија са пет голова, док су Вуковићева и Симићева додале по четири. Код домаћих је предњачила Патаки, која је постигла седам погодака, а Кинчеш је додала пет.

Нови Београд 011 је сигурном игром у првом полувремену против Таша стекао пет голова предности и до краја их није испуштао. Прица и Чегар су биле расположене код победника, са по три гола, а код домаће екипе истакле су се Мишковићева и Јосифовићева, са по два.