Zvezda - Palilula

Звезда убедљива против Војводине, реми са Палилулом и пораз од Сентеша

У петак је настављена Дунав лига, пошто је у Сентешу почео други турнир. Ватерполисткиње Црвене звезде су у првом колу другог турнира победиле Војводину са убедљивих 10:2, док су дан касније, у четвртом мечу са Палилулом ове сезоне одиграле нерешено, а резултат је био 5:5. До краја другог турнира Звезду очекује и дуел са екипом Сентеша, а тај сусрет на програму је у недељу.

Црвено-беле су одлично ушле у утакмицу против Војводине, коју су убедљиво савладале и пре нешто више од 10 дана. На полувремену су водиле 5:0 и у наставку су само увећавале предност. Ово је трећа победа Звезде против Војводине ове сезоне, а само је у првом дуелу било неизвесно.

Против Војводине су играле: Лазић, Теодоровић 1, Чегар, Ћоровић 1, Лујић 1, Ћелић, Миловановић, Мијушковић 1, Шарац, Илић 2, Гашић 2, Јаковљевић 1, Карличић, Мишковић 1.

У другом колу другог турнира Дунав лиге за ватерполисткиње, Црвена звезда и Палилула су одиграле нерешено. Мреже су мировале у првих осам минута, да би потом Звезда головима Иване Ћоровић и Ање Мишковић повела 2:0, као и прошле недеље у финалу Купа. Међутим, Ана Милићевић је са два брза поготка поравнала, да би у самој завршници првог полувремена Теодора Рудић донела вођство Палилули.

Средином трећег периода Звезда је головима Андрее Гашић и Христине Илић преокренула, да би минут пре краја трећег периода најефикаснија играчица меча са Ташмајдана, Мила Глушчевић, поравнала на 4:4. Искусна Тијана Јаковљевић је била прецизна за ново вођство Звезде, која није успела да дође до четврте победе у Дунав лиги, пошто је Глушчевић 39 секунди пре краја погодила за, испоставиће се, коначних 5:5.

За Звезду су играле: Лазић, Теодоровић, Чегар, Ћоровић 1, Лујић, Ћелић, Миловановић, Мијушковић, Шарац, Илић 1, Гашић 1, Јаковљевић 1, Карличић, Мишковић 1.

Ватерполо Дунав лига – Други турнир (Сентеш)