Crvena zvezdaVesti

Zvezda ubedljiva protiv Sente

Vanja Lazić

Crvena zvezda je lako došla do nove pobede na prvom turniru Kupa Srbije. Naše vaterpolistkinje su posle trijumfa protiv Vojvodine (11:10), pobedile i Sentu, sa ubedljivih 24:4 (9:1, 5:1, 6:0, 4:2).

Crveno-bele su odlično ušle u meč protiv gostojućeg tima koji je igrao sa samo osam igračica. Već posle osam minuta Zvezda je vodila 9:1 i u nastavku su konstantno, iz minuta u minut, uvećavala razliku. Najefikasnija je bila Katarina Zelić sa šest golova, Tatjana Teodorović je dodala pet, a Hristina Ilić četiri.

U drugom meču drugog kola, Vojvodina je porazila Taš 2000 sa sigurnih 14:7 (3:1, 4:1, 4:2, 3:3). Ponovo je raspoložena bila Tijana Rončević sa četiri gola, a isti učinak je imala u petak protiv Zvezde.

Crveno-bele u nedelju od 10:30 igraju protiv Taša 2000, dok će od 18:45 protivnik biti Palilula i taj susret će biti emitovan u direktnom prenosu na youtube kanalu “Waterpolo live”.

Crvena zvezda – Senta Jordo 24:4 (9:1, 5:1, 6:0, 4:2)

Bazen Milan Gale Muškatirović. Sudije: Klisura, Raković-Krstonošić. Isključenja: Crvena zvezda 5, Senta Jordo 1.

CRVENA ZVEZDA: Lazić, Miljković, Koreni. Lujić 3, Zelić 6, Milovanović, Mijušković 2, Teodorović 5, Ilić 4, Gašić 3, Šarac 1, Karličić, Mišković. Trener: Ivković.

SENTA JORDO: Gresmajer, Horvat, Belec, Momirov, Đurčik, K. Sitaš 1, D. Sitaš 1, Tot 2. Trener: Tot.

Plasman: Crvena zvezda 6 (2), Palilula 3 (1), Vojvodina 3 (2), Taš 2000 (2) i Senta Jordo (1) bez bodova.