Klub Crvena zvezda

Zvezda pobedom otvorila prvi turnir Kupa Srbije

U Beogradu je u petak počeo prvi od dva turnira Kupa Srbije za vaterpolistkinje, a igračice Crvene zvezde pobedile su novosadsku Vojvodinu rezultatom 11:10 (2:3, 2:3, 3:0, 4:4). Zvezda u subotu igra protiv Sente od 12:30, dok će u nedelju odigrati još dva susreta. Najpre će od 10:30 protivnik biti ekipa Taša, a od 18:45 se igra derbi protiv Palilule i taj meč će biti emitovan u direktnom prenosu putem youtube kanala „Waterpolo live“.

Novosađanke su konstantno vodile u prvom poluvremenu. Najpre su u prvih osam minuta održavale gol razlike, da bi u drugom periodu nastavile seriju i povele 5:2 i 6:3. Crveno-bele su prišle na 6:4 do odlaska na odmor, a zatim su sjajno igrale u narednih 10-ak minuta, kada su preokrenule i povele 8:6 početkom poslednje četvrtine. Uzvratila je Vojvodina preko Tijane Rončević, pa je četiri minuta pre kraja meča bilo 10:8 za gostojući tim. Zvezda je ponovo izjednačila, a gol za pobedu, 40 sekundi pre završetka, postigla je Andrea Gašić.

Najefikasnije su bile Jovana Pantović i Anja Mišković sa po tri gola, dok su Andrea Gašić i Katarina Čegar dodale po dva. Kod Vojvodine je prednjačila Tijana Rončević sa četiri gola.

Jedna teška utakmica za nas. Posle dva osvojena Kupa mlađe igračice su se malo opustile, a seniorke takođe nisu bile na nivou na kom mogu i treba da budu. Ne mogu da kažem da ovako nešto nisam očekivala. Praktično smo se nedavno okupili, ovo nam je prva utakmica u ovakvom sastavu, verujem da će to sve iz utakmice u utakmicu izgledati bolje – rekla je Dragana Ivković posle meča.

U drugom susretu prvog kola, Palilula je sa ubedljivih 20:4 porazila Taš 2000, koji je u sastavu imao samo osam igračica. Već posle osam minuta bilo je 8:0, a Palilula je do kraja samo uvećavala razliku. Kristina Miladinović je bila najefikasnija sa šest golova, dok je Teodora Rudić dodala četiri. Kod Taša se istakla Jana Lujić sa tri.

Crvena zvezda – Vojvodina 11:10 (2:3, 2:3, 3:0, 4:4)

Bazen Milan Gale Muškatirović. Sudije: Klisura i Golijanin. Isključenja: Crvena zvezda 3, Vojvodina 11. Peterci: Crvena zvezda 1 (0), Vojvodina 2 (2).

CRVENA ZVEZDA: Lazić, Pantović 3, Čegar 2, Ćorović, Lujić 1, Zelić, Milovanović, Mijušković, Teodorović, Ilić, Gašić 2, Šarac, Karličić, Mišković 3. Trener: Ivković.

VOJVODINA: Travar, Švec 3, Avdić 2, Banjac, Trobonjača, Pavlin, Šošić, Kesegi, Popov, Rončević 4, Moćan 1. Trener: Telečki.

Nastavkom pregleda waterpoloclubredstar.org slažete se s korišćenjem kolačića. Podešavanja kolačića možete podesiti u svom internet pretraživaču. Saznaj više