Sesilija Diaz Mesa

Звезда декласирала Спартак, победа Таша на старту Шампионата Србије

Ватерполисткиње Црвене звезде и Таша 2000 биле су убедљиве у првом колу Шампионата Србије. Црвено-беле су лако победиле суботички Спартак резултатом 28:7 (8:2, 7:0, 3:3, 10:2), док је Таш 2000 био бољи од Сенте са 19:11 (5:4, 4:1, 6:4, 4:2).

У дуелу Звезде и Спартака није се постављало питање победника, пошто су домаће играчице од почетка до краја диктирале ритам утакмице, али је овај сусрет био значајан за Сесилију Диаз Месу, 24-годишњу играчицу са Кубе, која је дебитовала за црвено-беле. Бивша играчица Сентеша и Уралочке није играла пуно, али је оставила одличан утисак и постигла је седам голова.

Поред Сесилије, ефикасне су биле и Андреа Гашић са пет голова, односно Јована Тодоровски и Милица Зелић са по четири, док је Тијана Лукић постигла три. Јана Лујић се два пута уписала у листу стрелаца, док су по једном прецизне биле Христина Илић, Дијана Миловановић и Јелена Шарац.

Црвено-беле су од почетка наметнуле јак ритам утакмице, што је резултирало вођством од 6:1 после пет минута игре. Спартак је тада постигао други гол, да би Звезда одговорила серијом од 10:0. Управо у тој серији велику улогу имала је Диаз Меса, која је за два минута постигла четири гола. Екипа Драгане Ивковић у наставку је рутински увећавала разлику и мирно је привела меч крају.

Много важнији сусрет Звезда ће одиграти следеће недеље, када ће ривал бити Палилула.

У сусрету Таша и Сенте било је неизвесно само у првих осам минута. Сента је два пута имала минималну предност, да би потом Таш преузео вођство и до краја га није испуштао. После осам минута било је 5:4, пошто је Јована Радоњић постигла гол за предност у последњој секунди. У другом периоду играчице тренера Ивана Филипића су наметнуле свој ритам и серијом 4:1 су стигле до вођства од 9:5. У наставку су само одржавале велику разлику и постепено су је увећавале.

Најефикасније су биле Јована Радоњић са седам, односно Ива Маринковић са шест голова, док је Анастасија Корени додала три, а Јована Богосављевић и Невена Усејновски по један.