Zvezda bolja od Rapida, novi poraz od Steaue

Vaterpolistkinje Crvene zvezde su imale polovičan učinak protiv rumunskih ekipa na trećem turniru Dunav lige u Egeru. Posle ubedljivog poraza od domaće ekipe (26:3), podmlađena ekipa crveno-belih je u jednoj čudnoj utakmici sa dva velika preokreta pobedila Rapid rezultatom 14:13, dok je u narednom meču, koji je odigran samo nekoliko sati kasnije, izgubila od Steaue 15:8.

Zvezda, koja je i danas igrala bez iskusne Jovane Pantović, vodila je protiv Rapida 3:1 i 5:3 u prvoj četvrtini, da bi potom usledio veliki preokret rumunskog tima i vođstvo od 11:7 početkom drugog poluvremena. Tu razliku Rapid je održavao do početka poslednje četvrtine, a zatim je Zvezda preko Hristine Ilić i Anje Mišković stigla do preokreta i pobede od 14:13.

Ilić je sa pet golova bila najefikasnija u pobedničkom timu, dok su po dva gola postigle Marija Mijušković i Anja Mišković, a po jednom su precizne bile Majda Kolašinac, Iva Lujić, Jelena Šarac, Andrea Gašić i Tijana Lukić.

U narednom susretu Steaua je veću razliku napravila u drugoj četvrtini, kada je povela 6:2. Početkom drugog poluvremena, crveno-bele su prišle na 6:4 i 7:5 golovima Hristine Ilić, ali su Rumunke rešile pitanje pobednika serijom od 6:0, povele su 13:5 i sve je bilo gotovo.

Najefikasnija kod Zvezde ponovo je bila Ilić sa pet golova, dok su po jedan postigle Andrea Gašić i Tijana Lukić. Kod Steaue je dva puta precizna bila Isidora Damnjanović, a jedan gol je postigla Janja Kaplarević.

Nastavkom pregleda waterpoloclubredstar.org slažete se s korišćenjem kolačića. Podešavanja kolačića možete podesiti u svom internet pretraživaču. Saznaj više