Vaterpolistkinje Srbija kvalifikacije EP

Српске ватерполисткиње убедљиво до пласмана на Европско првенство

Женска ватерполо репрезентација Србије пласирала се на Европско првенство у Израелу, пошто је на квалификационом турниру у Новом Саду победила Чешку (22:12) и Украјину (19:1). То ће српским ватерполисткињама бити пети Шампионат Европе у низу.

Чехиње су успешно парирале Србији током првог полувремена. У првој четвртини селекција Драгане Ивковић повела је 5:2, али је Чешка већ до краја тог периода пришла на гол заостатка (6:5). Егал борба се водила и добрим делом друге четвртине, играло се гол за гол, а у једном моменту је било и нерешено (8:8). Међутим, расположене Ања швец, Ана Милићевић и Нада Мандић донеле су Србији у завршници тог дела игре вођство од 11:8, а у наставку је предност домаћих ватерполисткиња константно расла.

Нада Мандић је била најефикаснија са шест голова, иако је имала још неколико изгледних шанси за погодак. Ана Милићевић је постигла пет, а по четири пута су прецизне биле Ања Швец и Јелена Вуковић.

Против Украјине неизвесности није било, Србија је доминирала од првог до последњег минута и разлика је константно расла.

Ана Милићевић је са шест голова предњачила, док је Александра Трмчић постигла три поготка.

Србија – Чешка 22:12 (6:5, 5:3, 7:2, 4:2)

Базен Слана бара. Судије: Силва (Португалија), Виртанен (Финска).

Србија: Травар, Швец 4, Шарац, Милићевић 5, Трмчић, Зелић, Новаковић, Мандић 6, Вуковић 4, Илић, Радоњић 2 Лукић 1, Лазић.

Чешка: Ремисова, Бусаерова 5, Кладкова, Кубникова, Вотавова 2, Јавуркова 5, Хлавата, Хола 2, Симкова, Фугнерова, Дрнкова, Килианова 1, Хуликова.

Србија – Украјина 19:1 (6:0, 3:0, 5:1, 5:0)

Базен Слана бара. Судије: Виртанен (Финска) Мелер (Немачка).

СРБИЈА: Травар, Швец, Шарац, Милићевић 6, Трмчић 3, Маринковић 1, Новаковић, Мандић 2, Вуковић 2, Илић 2, Радоњић 2, Лукић 1, Дулић.

УКРАЈИНА: Рабченко, Ленска, Белинска, Шчербина, Бабак, Шевченко, Абимова, Алексенко, Зеленко 1, Науменко, Колочкина, Шевченко, Тимошенко.

Nastavkom pregleda waterpoloclubredstar.org slažete se s korišćenjem kolačića. Podešavanja kolačića možete podesiti u svom internet pretraživaču. Saznaj više