Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije 2018

Српске ватерполисткиње потврдиле пласман на ЕП

Женска ватерпло репрезентација Србије потврдила је пласман на Европско првенство у Будимпешти, пошто је и у реваншу победила Чешку, а резултат у Београду био је 19:8. Укупним резултатом 44:14 Србија је обезбедила учешће на трећем Шампионату Европе у низу, а у јануару ће у групи бити са Русијом, Грчком, Мађарском, Хрватском и Словачком.

За разлику од првог меча, када је селекција Драгане Ивковић много озбиљније ушла у меч и већ после осам минута је имала велику предност, сада је био мањи притисак због велике разлике из прве утакмице. Јована Пантовић и Нада Мандић су донеле Србији вођство од 3:1, али је Каролина Хлавата смањила на 3:2 на крају прве четвртине.

У наставку је Србија контролисала резултат, Јелена Вуковић се распуцала и већ на полувремену је било 8:3. У наставку су погађале и друге играчице, углавном из полу контри и контри и меч је завршен резултатом 19:8.

Када је Драгана Ивковић шест секунди пре краја затражила тајм-аут, било је јасно да су припреме за Европско првенство почеле.

Честитамо свим играчицама и стручном штабу, који су у претходним месецима напорно радили да би направили овакав резултат!

Србија- Чешка 19:8 (3:2, 5:1, 5:1, 6:4)

Базен Милан Гале Мушкатировић. Гледалаца 150. Судије: Кастрили (Швајцарска), Капинус (Украјина). Искључења: Србија 8, Чешка 7.

СРБИЈА: Лазић, Чегар 1, Пантовић 4, Ћоровић, Илић, Рудић 1, Глушчевић 1, Мандић 4, Милићевић 1, Вуковић 5, Миладиновић 1, Јаковљевић 1, Петровић. Тренер: Ивковић.

ЧЕШКА: Хвалова, Бусерова 4, Јавуркова, Копецова, Вотавова, Крузова, Хлавата 3, Хладкова, Кризова 1, Хелерова, Бартикова, Сесулкова.

Nastavkom pregleda waterpoloclubredstar.org slažete se s korišćenjem kolačića. Podešavanja kolačića možete podesiti u svom internet pretraživaču. Saznaj više