Ženska juniorska reprezentacija Srbije

Српске јуниорке изгубиле од Грчке

Женска јуниорска репрезентација Србије изгубила је од селекције Грчке 17:11 (4:3, 5:3, 2:3, 6:2), у последњем сусрету другог кола Европског шампионата за играчице до 17 година. Србија у уторак од 13 сати игра са Француском за друго место у групи.

Младе српске ватерполисткиње играле су добро током већег дела меча и резултатски су биле у игри до средине последње четвртине. Домаће играчице су водиле 2:0, али је Србија преко Христине Илић и Лолите Авдић стигла до изједначења. Играло се гол за гол до средине другог периода, када су Гркиње направиле серију и стигле до вођства од 9:5. У последњим секундама је Илић постигла свој трећи гол и смањила заостатак.

Селекција Драгане Ивковић заиграла је боље у наставку и за неколико минута је преко Иве Лујић, Јелене Шарац и Андрее Гашић стигла до 9:9. Грчка је одговорила серијом од два поготка, да би Србија последњи прикључак ухватила почетком четвртог периода, када је заостатак преполовила Ања Мишковић. Уследила је нова серија домаће репрезентације и победа од 17:11.

Христина Илић и Лолита Авдић су биле најефикасније у саставу Србије са по три гола, а Србија је играла у саставу: Кучера, Попов, Мишковић 1, Теодоровић, Лујић 1, Авдић 3, Шарац 1, Милићевић 1, Капларевић, Илић 3, Гашић 1, Рончевић, Ивковић.

Nastavkom pregleda waterpoloclubredstar.org slažete se s korišćenjem kolačića. Podešavanja kolačića možete podesiti u svom internet pretraživaču. Saznaj više