Hristina Ilic Srbija Francuska EP Split

Србија после драме изгубила од Француске

Женска ватерполо репрезентација Србије претрпела је други пораз на Шампионату Европе у Сплиту, пошто је после драме изгубила од Француске 15:14.

Иако би реми био много праведнији исход овог меча, Францускиње су имале више среће у завршници и захваљујући искусној 36-годишњој Луиз Жиле, која је девет секунди пре краја меча изнудила искључење, а одмах затим погодила, стигле су до победе.

Србија и Француска су се током целе утакмице смењивале у вођству. Први период припао је Србији, која је водила 3:1, а после осам минута 4:3. У наставку су Францускиње заиграле боље, преокренуле су и стекле три гола разлике, али је Лолита Авдић погодила и смањила на 8:6 до краја првог полувремена.

Селекција Драгане Ивковић узвратила је у наставку и са четири гола у низу је преокренула на 11:9, девет минута пре краја утакмице. Није успела Србија дуго да задржи предност, пошто је Француска са два брза гола Естел Мију поравнала, а потом и поново повела. Играло се гол за гол све до већ поменутог поготка искусне Жиле.

Код Србије су се истакле Лолита Авдић и Јелена Вуковић са по три гола, по два су додале Ања Швец, Нада Мандић и Христина Илић, која је у последњој секунди шутирала за изједначење, али је њен ударац изблокиран.

Нови меч наше ватерполисткиње играју у уторак од 10 сати против Словачке. Два дана касније противник ће бити Италија, а после још једног дана одмора Израел.

– Нисмо им поклонили победу. Траје такмичење, после ћемо све анализирамо. Могао је шут да буде бољи, фалили су прецизнији пасови и доза среће. Окрећемо се Словачкој – рекла је Нађа Новаковић.

Селекторка Драгана Ивковић је прокоментарисала:

– Много осцилација у игри. На крају је све решило безвезно искључење и њихова реализација. Недостајала нам је одлучност са играчем више, много је било додавања. Против овакве Француске је морало у одбрани чвршће, не би примили толико голова из игре.

Србија – Француска 14:15 (4:3, 2:5, 5:2, 3:5)

Спаладиум Арена. Судије: Думас (Холандија), Коризна (Пољска). Играч више: Србија 15 (7), Француска 10 (4).

СРБИЈА: Травар, Швец 2, Авдић 3, Милићевић 1, И. Лујић, Мишковић 1, Капларевић, Мандић 2, Вуковић 3, Илић 2, Миладиновић, Новаковић, Лазић. Савезни тренер: Ивковић.

ФРАНЦУСКА: Видал, Мију 5, Распо, Болукбачи 2, Жиле 4, Ле Ру, Далин 1, Бату 1, Херо, Крецман 2, Фанара, Дол, Колас. Савезни тренер: Буже.

Nastavkom pregleda waterpoloclubredstar.org slažete se s korišćenjem kolačića. Podešavanja kolačića možete podesiti u svom internet pretraživaču. Saznaj više