Zenska reprezentacija 2006 i mladje EP 2021

Два пораза младе репрезентације на Европском првенству у Сентешу

Српске ватерполисткиње рођене 2006. године и касније поражене су на почетку Европског првенства у Сентешу, пошто је од њих боља била селекција Холандије резултатом 9:6 (3:0, 1:0, 1:5, 4:1). У другом колу Србија је изгубила од Италије са убедљивих 18:7 (6:3, 6:0, 3:3, 3:1).

Холандија је много боље отворила меч, водила је 3:0 после прве четвртине, 4:0 на полувремену, а потом и 5:0 почетком треће четвртине. Међутим, тим Зорана Мијалковског одиграо је много боље у наставку трећег периода и, предвођен Јованом Радоњић, дошао је до изједначења од 5:5. Међутим, последњи период Холандија је отворила два гола, Ива Маринковић је смањила на 7:6, али су Холанђанке са још два гола стигле до победе.

У саставу су биле: М. Миленковић, Богосављевић 1, Козла 1, Лазовић, Маринковић 1, Ћук, Буха, Радоњић 3, Балаћ, Ратковић, Н. Миленковић, Јанковић, Кулић.

Млада селекције Србије није много могла против Италије, која је у првој четвртини повела 6:3, а затим до краја полувремена увећала предност на 12:3 и тако отклонила све дилеме.

Србија је играла у саставу: М. Миленковић, Богосављевић 1, Козла 1, С. Миленковић, Маринковић 1, Ћук, Буха, Радоњић 4, Балаћ, Ратковић, Н. Миленковић, Јеленић, Кулић.

Nastavkom pregleda waterpoloclubredstar.org slažete se s korišćenjem kolačića. Podešavanja kolačića možete podesiti u svom internet pretraživaču. Saznaj više