Звездине девојке убедљиве на старту првенства, Таш славио у Сенти

За викенд је почело првенство Србије за даме, а актуелни шампион Црвена звезда на старту је била убедљива против Војводине и славила је са 24:5. Таш 2000 победио је у гостима Сенту 8:5, а Врачар и Нови Београд одиграли су нерешено 6:6.

Црвено-беле су оправдале улогу фаворита против дама из Новог Сада и лако су стигле до победе. Већ на полувремену је резултатска предност била велика (10:2), а слично је било и у наставку. Најефикаснија је била Јована Дујовић са девет голова. Тијана Јаковљевић је додала пет, а Драгана Ивковић и Јована Пантовић по четири поготка. Код гостојуће екипе по два поготка су постигле Мандић и Свец.

Победу на почетку шампионата остварио је и Таш 2000, који је захваљујући доброј игри у последњој четвртини победио Сенту са 8:5. После три четвртине било је нерешено 5:5, а затим су девојке са Ташмајдана додале гас и стигле до тријумфа. Предњачила је Нађа Новаковић са пет голова, а код домаћих је Бурањ три пута била прецизна.

Врачар и Нови Београд 011 поделили су бодове, пошто су одиграли нерешено 6:6. Даме са Новог Београда су боље почеле, повеле са 3:1 и предност су одржавале све до треће четвртине, када су домаће ватерполисткиње поравнале резултат. Прица је код гостојућег тима била најрасположенија са три гола, а код Врачара се истакла Миладиновићева са два.

Nastavkom pregleda waterpoloclubredstar.org slažete se s korišćenjem kolačića. Podešavanja kolačića možete podesiti u svom internet pretraživaču. Saznaj više