Звезда наставила да „меље“, прва победа Војводине

Овог викенда одигране су све три утакмице четвртог кола првенства Србије за даме, а стање на табели се није много променило. Црвена звезда је лако стигла до нове убедљиве победе, овог пута против Новог Београда 15:3. Врачар је савладао у Сенти домаћу екипу са 12:6, а Војводина је стигла до првог тријумфа у сезони победом против Таша 2000 14:11.

На Ташмајдану се питање победника није ни постављало, без обзира што су се састале две најбоље пласиране екипе на табели. Црвено-беле су током целог меча играле на високом нивоу и до краја су увећавале вођство против Новог Београда. На крају је било 15:3, а најефикаснија је била Јована Пантовић, која је четири пута затресла мрежу. Дујовићева је додала три гола, а по два пута у стрелце су се уписале Дамњановићева, Рудићева и Јаковљевића. Исти учинак је имала Тимотијевићева из екипе Новог Београда 011.

Врачар је до тријумфа у Сенти стигао захваљујући одличној игри у првих 16 минута. После 4:1 у првој четвртини, Врачар је наставио да игра у истом ритму, на полувремену је водио 8:3 и меч је рутински привео крају. Истакла се Миладиновићева са четири гола, док је код домаћих предњачила Патаки са два.

Војводина је у четвртом колу дошла до прве победе. Током првог полувремена водила се изједначена борба, да би у трећем периоду Новосађанке серијом голова стигле до шест голова предности и није им било тешко да их до краја меча сачувају. Пет погодака постигла је Јелена Вуковић, која је била најрасположенија код домаћих, а исти учинак на другој страни имала је Новаковићева.