Zvezda Vojvodina 2021 klupa

Звезда декласирала Врачар, завршена прва фаза такмичења

У седмом колу Првенства Србије за ватерполисткиње, Црвена звезда је на Врачару победила истоимени тим са убедљивих 26:4 и тако стигла до шестог тријумфа у домаћем првенству. До нове, четврте победе, стигла је екипа Таша, која је победила Валис са сигурних 21:9.

После седам одиграних кола, завршена је прва фаза такмичења, а екипе су сада подељене у две групе, за пласман од 1. до 4. и од 5. до 8. места. Црвена звезда ће тако поново играти са Палилулом, Војводином и Ташом, а бодови из међусобних дуела у првој фази Првенства се преносе. Звезда, Војводина и Палилула ће стартовати са по шест бодова, док Таш 2000 креће без бодова.

Друга фаза такмичења почиње 14. априла, а Звезда ће се у првом мечу гостовати Војводини у Новом Саду. Десет дана касније играће против Таша, а потом, осмог маја, противник ће бити Палилула.

Драгана Ивковић је после двонедељне паузе у Шампионату Србије одлучила да још мало одмори Христину Илић и Сесилију Диаз Месу. Звезда је повела 2:0 головима Дијане Миловановић, а после првог гола Врачара, серију су наставиле Андреа Гашић, Јана Лујић и Татјана Теодоровић, која је са три везана гола ушла у одличну серију и на крају је била најефикаснија са осам голова. После прве четвртине Звезда је водила 8:10, а Теодоровић је наставила да тресе мрежу домаћих и у наредним минутима.

Црвено-беле су из минута у минут увећавале разлику и на полувремену је било 15:2, а после три четвртине 20:4. У последњих осам минута се поново распуцала Татјана Теодоривћ и са још четири гола обезбедила убедљиву победу од 26:4.

По три гола су постигле Јелена Шарац и Милица Зелић, по два пута су се у листу стрелаца уписале Јована Тодоровски, Јана и Ива Лујић, односно Андреа Гашић, док је једном прецизна била Тијана Лукић.

Таш 2000 је наметнуо свој ритам од почетка меча са Валисом и после осам минута је водио 6:1. У наставку је екипа коју је са клупе предводила Ивана Ћоровић увећавала предност, на полувреме отишла са вођством од 11:3, а у последњих осам минута је додатно увећала разлику. Најефикаснија је била Јована Радоњић са седам голова, док је Ива Маринковић постигла пет.

Врачар – Црвена звезда 4:26 (1:8, 1:7, 2:5, 0:6)

ВРАЧАР: Марковић, Лазаревић, Атић 1, Шуњерварић. Т.Поповић, Настић 2, Ђукић 1, Миљановић, С. Поповић, Бабић. Тренер: Станковић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Карличић, Тодоровски 2, Ј. Лујић 2, Шарац 3, И. Лујић 3, Лукић 1, Миловановић 2, Пејчић, Меса, Теодоровић 8, Гашић 2, Зелић 3, Антанасијевић, Миљковић. Тренер Ивковић.

Таш 2000 – Валис 21:9 (6:1, 5:2, 4:4, 6:2)

ТАШ 2000: Ивковић, Боросављевић 2, Корени 2, Стевановић 1, Маринковић 5, Тодоровић 1, Буха 1, Радоњић 7, Спахић, Усејновски 1, Миленковић, Јеленић, Миленковић, Јанковић 1. Тренер: Ћоровић.

ВАЛИС: Ковачевић, Марковић 2, Исаковић, Добрисављевић, Урошевић, Митић 4, Дамњановић, Ратковић, Зелић 9, Андрејић, Војиновић, Павић. Тренер: Ивановић.

Nastavkom pregleda waterpoloclubredstar.org slažete se s korišćenjem kolačića. Podešavanja kolačića možete podesiti u svom internet pretraživaču. Saznaj više