Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije

Ženska reprezentacija Srbije druga na turniru u Zrenjaninu

Danas je u Zrenjaninu završen pripremni turnir, a ženska vaterpolo reprezentacija Srbije zauzela je drugo mesto.

Srpske vaterpolistkinje su u subotu i nedelju slavile protiv Nemačke, Izraela i Slovačke, ali su danas u utakmici za prvo mesto izgubile sa 15:12 od Izraela, u čijem stručnom štabu se nalazi i nekadašnji trener ŽVK Crvena zvezda, Miloš Bradić. Do početka Evropskog prvenstva u Budimpešti ostalo je još nešto više od nedelju dana, a selektorka Srbije, Dragana Ivković, u četvrtak će saopštiti spisak igračica za to takmičenje, dok se dan kasnije putuje u Budimpeštu.

Susret za prvo mesto bio je zanimljiv i sa dosta preokreta. Srbija je bila bolja i sredinom treće četvrtine je imala prednost 8:6 i 9:7. U poslednja dva minuta Izraelke su postigle tri gola, naša selekcija jedan pa je pred poslednju četvrtinu rezultat bio 10:10. Srbija je još jednom povela 11:10, zatim je tri i po minuta pre kraja imala nerešen rezultat 12:12, da bi finiš potpuno pripao Izraelu, koji je sa tri gola ostvario pobedu i zauzeo prvo mesto na turniru.

Najefikasnijia u domaćem timu bila je Jelena Vuković sa tri gola, dok su Jovana Pantović, Nina Josifović i Nada Mandić postigle po dva, a Katarina Čegar, Hristina Ilić i Tijana Jakovljević po jedan pogodak.

Izrael – Srbija 15:12 (2:3, 2:2, 6:5, 5:2)

Bazen SC Jug. Sudije: Virijević i Nišavić. Isključenja: Izrael 10, Srbija 8. Peterci Izrael 2 (1), Srbija 4 (2).

IZRAEL: Perey, Sasover, Bogaščenko 3, Kerem 4, Futorain 4, Strugo 2, Bendavid, Mone, Geva. Savezni trener: Mavrotas.

SRBIJA: Lazić, Čegar 1, Pantović 2, Rudić, Josifović 2, Milićević, Gluščević, Mandić 2, Ilić 1, Vuković 3, Miladinović, Jakovljević 1, Petrović, Mišković. Savezni trener: Ivković.

Nastavkom pregleda waterpoloclubredstar.org slažete se s korišćenjem kolačića. Podešavanja kolačića možete podesiti u svom internet pretraživaču. Saznaj više