Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije

Женска репрезентација Србије друга на турниру у Зрењанину

Данас је у Зрењанину завршен припремни турнир, а женска ватерполо репрезентација Србије заузела је друго место.

Српске ватерполисткиње су у суботу и недељу славиле против Немачке, Израела и Словачке, али су данас у утакмици за прво место изгубиле са 15:12 од Израела, у чијем стручном штабу се налази и некадашњи тренер ЖВК Црвена звезда, Милош Брадић. До почетка Европског првенства у Будимпешти остало је још нешто више од недељу дана, а селекторка Србије, Драгана Ивковић, у четвртак ће саопштити списак играчица за то такмичење, док се дан касније путује у Будимпешту.

Сусрет за прво место био је занимљив и са доста преокрета. Србија је била боља и средином треће четвртине је имала предност 8:6 и 9:7. У последња два минута Израелке су постигле три гола, наша селекција један па је пред последњу четвртину резултат био 10:10. Србија је још једном повела 11:10, затим је три и по минута пре краја имала нерешен резултат 12:12, да би финиш потпуно припао Израелу, који је са три гола остварио победу и заузео прво место на турниру.

Најефикаснијиа у домаћем тиму била је Јелена Вуковић са три гола, док су Јована Пантовић, Нина Јосифовић и Нада Мандић постигле по два, а Катарина Чегар, Христина Илић и Тијана Јаковљевић по један погодак.

Израел – Србија 15:12 (2:3, 2:2, 6:5, 5:2)

Базен СЦ Југ. Судије: Виријевић и Нишавић. Искључења: Израел 10, Србија 8. Петерци Израел 2 (1), Србија 4 (2).

ИЗРАЕЛ: Переy, Сасовер, Богашченко 3, Керем 4, Футораин 4, Струго 2, Бендавид, Моне, Гева. Савезни тренер: Мавротас.

СРБИЈА: Лазић, Чегар 1, Пантовић 2, Рудић, Јосифовић 2, Милићевић, Глушчевић, Мандић 2, Илић 1, Вуковић 3, Миладиновић, Јаковљевић 1, Петровић, Мишковић. Савезни тренер: Ивковић.

Nastavkom pregleda waterpoloclubredstar.org slažete se s korišćenjem kolačića. Podešavanja kolačića možete podesiti u svom internet pretraživaču. Saznaj više