Vaterpolistkinje 2004 Diapolo Kup 2

Српске ватерполисткиње убедљиве против Чешке на почетку ЕП за млађе јуниорке

У првом колу Европског првенства за играчице до 17 година у Шибенику, женска ватерполо репрезентација Србије победила је Чешку са убедљивих 16:7 (5:0, 2:3, 7:2, 2:2).

Селекција Иване Ћоровић је одлично отворила утакмицу и већ после осам минута игре Србија је најавила тријумф. После 90 секунди Тијана Лукић је донела вођство својој екипи, а потом је два поготка постигла Јана Лујић. За 4:0 је погодила Ана Андрејић, а на 5:0 је повисила Лукић. Међутим, српске играчице су се мало опустиле после убедљиве предности, што је Чешка искористила и за мање од три минута пришла је на 5:3. Велики налет прекинула је Јана Лујић и са нова два гола обезбедила је Србији четири гола предности на полувремену (7:3).

Серијом од 6:0 у другом полувремену Србија је отклонила све дилеме. Редом су погађале Лукић, Милица Зелић, Андрејић, затим поново Зелић, Лукић и Јована Радоњић, за убедљивих 13:3. После гола Јоване Тодоровски Србија је имала и максималних „+11“, а на крају је било 16:7.

Најефикасније су биле Тијана Лукић и Јана Лујић са по четири гола, док су Ана Андрејић, Милица Зелић и Јована Радоњић постигле по два, а Јована Тодоровски и Тара Пејчић по један погодак.

У другом колу, у недељу од 21:00, Србија игра против Шпаније.

Србија – Чешка 16:7 (5:0, 2:3, 7:2, 2:2)

Србија: Кучера, Андрејић 2, Лујић 4, Маринковић, Токић, Радоњић 2, Тодоровски 1, Илић, Лукић 4, Корени, Пејчић 1, Зелић 2, Ивковић.

Чешка: Ремисова, Ричтерова, Чапова, Браткова 1, Ротазлова, Кубинкова, Гајаркова, Хола 3, Зелинкова, Маковска, Дринкова 3, Бариткова, Петрасова.

Nastavkom pregleda waterpoloclubredstar.org slažete se s korišćenjem kolačića. Podešavanja kolačića možete podesiti u svom internet pretraživaču. Saznaj više