Srbija 2004 EP Sibenik

Српске јуниорке без пласмана у четвртфинале ЕП

Женска репрезентација Србије до 17 година није успела да се пласира у четвртфинале Европског првенства у Шибенику. Селекција Иване Ћоровић поражена је од домаћина, Хрватске, резултатом 17:9 и у наредним данима ће се борити за девето место.

У првом полувремену се водила егал борба. Србија је повела преко Милице Зелић, да би Хрватска преокренула на 3:1, а после првог периода је имала минималну предност од 4:3. Хрватице су боље почеле другу четвртину, па су се после три минута резултатски одвојиле и стигле до 6:3, али су Тара Пејчић и Јана Лујић смањиле заостатак. На полувремену је било 7:5 за Хрватску, која је серијом од четири гола у трећем периоду направила велики корак ка победи.

После 11:5, домаће играчице су наставиле серију све до убедљивих 15:5, да би Србија у завршници ублажила пораз.

Најефикаснија код Хрватске била је Магдалена Бутић са пет голова, а исти учинак у тиму Србије имала је Јана Лујић. Два гола је постигла Тара Пејчић, а по један Милица Зелић и Ана Андрејић.

Српске играчице ће за пласман од 9. до 12. места играти са Француском у петак од 12 сати, а потом у недељу са Немачком или Словачком.

Србија – Хрватска 9:17 (3:4, 2:3, 0:4, 4:6)

СРБИЈА: Кучера, Андрејић 1, Лујић 5, Маринковић, Токић, Радоњић, Тодоровски, Илић, Лукић, Корени, Пејчић 2, Зелић 1, Ивковић.

ХРВАТСКА: Медвешек, Црнички 1, Петрић 3, Ј. Бутић 1, М. Бутић 5, Глас, Вујевић 1, Домазет 1, Десница 1, Рожић 2, Медић, Канглер 2, Марић.

Европско првенство за млађе јуниорке (Шибеник)