Srbija Hrvatska juniorke SP

Србија поражена и од Хрватске, против Јужне Африке први меч разигравања

У трећем колу Светског шампионата за јуниорке, женска селекција Србије поражена је од Хрватске 18:7 (5:1, 2:3, 5:1, 6:2) и играће за пласман од 13. до 16. места. У првом дуелу разигравања ривал ће у четвртак од 13:30 бити Јужна Африка.

Хрватице су много боље почеле и уз мало среће код неких голова, повеле су са 4:0. Други део припао је домаћој селекцији, која је заиграла боље и серијом Јане Лујић и Тијане Лукић пришла не ја 6:4. Међутим, српске ватерполисткиње су поново пале у игре, па је Хрватска узвратила серијом од шест голова и питање победника је било решено.

Пред последњу четвртину имала је Хрватска вођство од 12:5, а у последњем периду се издвојио леп погодак Јоване Тодоровски, која је са крила лоб ударцем затресла мрежу. То је ипак био последњи гол Србије на овом мечу, док су се Хрватице разиграле и головима, углавном из контра напада, напуниле мрежу Србије.

Јана Лујић је била најефикаснија са четири гола, док је Тијана Лукић постигла три, а једном се у листу стрелаца уписала Јована Тодоровски.

Селекторка Ивана Ћоровић није могла да буде задовољна игром и приступом своје селекције, која је после лошег почетка, где је губила 5:1, успела да се врати и приђе на 6:4, али се потом, како је рекла Ћоровић, уплашила и дозволила Хрватској да дође до веома убедљиве разлике. Међутим, нови меч на програму је већ у четвртак од 13:30.

Nastavkom pregleda waterpoloclubredstar.org slažete se s korišćenjem kolačića. Podešavanja kolačića možete podesiti u svom internet pretraživaču. Saznaj više