Srbija izgubila od Grčke, naredni rival je Holandija

Ženska juniorska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u polufinale Svetskog prvenstva u Izraelu, pošto je izgubila od Grčke rezultatom 18:5 (6:1, 3:2, 4:2, 5:0). Srpske igračice će u naredna dva dana igrati za plasman od 5. do 8. mesta a prvi rival u toj borbi biće im selekcija Holandije.

Grčka je bila veliki favorit u meču sa Srbijom i veliku razliku je napravila u prvoj četvrtini. Grkinje su povele 2:0 početkom drugog minuta, smanjila je Hristina Ilić, ali su potom usledila još četiri gola na drugoj strani i vođstvo od 6:1.

U drugoj i trećoj četvrtini igračice Dragane Ivković su mnogo bolje parirale, ali nisu uspele da smanje zaostatak. Sredinom drugog perioda je Erini Nino povisila najpre na 7:1, da bi odmah zatim Srbija odgovorila sa dva brza gola Hristine Ilić i Ive Lujić. U završnici prvog poluvremena Grčka je preko Marije Mirokefalitaki stigla do 9:3.

Slično je bilo u trećem periodu, kada se igralo u serijama od po dva gola. Najpre su Grkinje dva puta pogodiče, potom su Tatjana Teodorović i Janja Kaplarević smanjile na 11:5, a Grčka je zatim s još dva gola uvećala razliku na nedostižnih 13:5 na kraju treće četvrtine.

Srbija nije uspela ozbiljnije da pripreti u poslednjoj četvrtini, dok je Grčka dodatno uvećala prednost i rutinski privela utakmicu kraju.

Ilić je kod Srbije postigla dva gola, dok su se po jednom upisale Teodorović, Lujić i Kaplarević. Na drugoj strani je briljirala Mirokefalitaki sa pet, a Nino je postigla četiri gola.

Nastavkom pregleda waterpoloclubredstar.org slažete se s korišćenjem kolačića. Podešavanja kolačića možete podesiti u svom internet pretraživaču. Saznaj više