Ana Mamoglu Crvena zvezda

Crveno-bele slavile i protiv Olimpije iz Košica

Vaterpolistkinje Crvene zvezde ostvarile su i drugu pobedu na prvom turniru Dunav lige u Bečeju.

Ekipa Dragane Ivković u drugom kolu je savladala Olimpiju iz Košica rezultatom 16:11 (5:4, 1:2, 2:2, 8:3). Povele su crveno-bele 4:1 golovima Sesilije Diaz Mese, Ane Mamoglu, Hristine Ilić i Tijane Lukić. Slovački tim je potom došao do izjednačenja, ali i preokreta u drugoj četvrtini. Ipak, Kubanka u redovima Zvezde postigle je gol za izjednačenje, minut pre završetka druge četvrtine i na odmor se otišlo sa nerešenih 6:6.

Gol za gol se igralo u trećem periodu, pa se u poslednju četvrtinu ušlo sa 8:8. Usledilo je vođstvo Olimpije, a potom i preokret Crvene zvezde preko Mamoglu i Ilić. Četiri minuta pre kraja bilo je 11:11, a potom se Zvezda raspucala i serijom od pet golova stigla je do pobede. Redom su mrežu tresle Mamoglu, Šarac, Iva Lujić, Ilić i Diaz Mesa, za konačnih 16:11.

Ana Mamoglu i Hristina Ilić su bile najefikasnije sa po četiri gola, Diaz Mesa je dodala tri, a Iva Lujić dva. Po jednom su se u strelce upisale Tara Pejčić, Tijana Lukić i Jelena Šarac.

Crvena zvezda je igrala u sastavu: Dimitrijević, Pejčić 1, J. Lujić, Lukić 1, I. Lujić 2, Mamoglu 4, Milovanović, Šarac 1, Diaz Mesa 3, Ilić 4, Gašić, Zelić, Todorovski.

Nastavkom pregleda waterpoloclubredstar.org slažete se s korišćenjem kolačića. Podešavanja kolačića možete podesiti u svom internet pretraživaču. Saznaj više