ŽVK Crvena zvezda osvojila Kup Srbije

Црвена звезда по седми пут у низу освојила Куп Србије

Ватерполисткиње Црвене звезде у финалу Купа Србије победиле су на Ташмајдану Палилулу резултатом 9:7 и тако су по седми пут у низу освојиле овај трофеј. Црвено-беле су се актуелним шампионкама земље реванширале за два пораза у групној фази такмичења и тако освојиле нови трофеј пред одлично испуњеним трибинама Ташмајдана.

Звезда је током прве три четвртине играла много боље и водила је са великих 9:2. Црвено-беле су биле веома борбене, а могле су да имају и већу предност. У последњих осам минута су се играчице Драгане Ивковић опустиле, а домаће су то искористиле и головима Миле Глушчевић су ублажиле пораз. Било је неизвесно у последњем минуту, пошто је Палилула са неколико брзих голова пришла на „-2“. Ипак, Звезда је заиграла поново сконцентрисано, одбранила се и стигла до победе.

Управо је Глушчевић била најефикаснија на мечу са пет голова, док су код Звезде Тијана Јаковљевић и Ања Мишковић постигле по два.

– Одлично смо одиграле у одбрани. Доста смо гледали снимке утакмица и знале смо шта треба да радимо.На крају сам дала шансу и младјим играчицама па је разлика смањена. Напад је могао да буде бољи и радићемо још више на томе – рекла је Драгана Ивковић, тренер Црвене звезде.

Медаље су играчицама оба тима уручили генерални секретар ВСС Немања Маријан и комесар за такмичење Дејан Перишић док је капитену Звезде Ивани Ћоровић пехар предао председник савеза Виктор Јеленић.

Финале Куп Србије за ватерполисткиње

Палилула – Црвена звезда 7:9 (0:2, 1:2, 1:5, 5:0)

Базен Ташмајдан. Гледалаца 300. Судије: Раковић-Крстиношић, Петровић. Играч више: Палилула 7 (2), Црвена звезда 11 (4). Два играча више: Палилула 1 (0). Петерци: Палилула 2 (2), Црвена звезда 1 (1).

ПАЛИЛУЛА: Петровић, Игњић, Плећаш, А. Милићевић 1, Трмчић, Рудић, Глушчевић 5, Д. Милићевић, Марков, Мандић, Миладиновић 1, Андрејић, Димитријевић, Настић. Тренер: Јанковић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазић, Пантовић 1, Чегар 1, Ћоровић, Лујић 1, Теодоровић, Миловановић, Мијушковић, Шарац, Илић 1, Гашић 1, Јаковљевић 2, Карличић, Мишковић 2. Тренер: Ивковић.

Nastavkom pregleda waterpoloclubredstar.org slažete se s korišćenjem kolačića. Podešavanja kolačića možete podesiti u svom internet pretraživaču. Saznaj više