Црвена звезда обележила 10. рођендан, Дејан Савић нови члан Управног одбора

Na današnji dan pre deset godina, 23. marta 2013. godine, sa radom je počeo Ženski vaterpolo klub Crvena zvezda.

Na Skupštini Vaterpolo saveza Srbije septembra 2013. naš klub postaje punopravan član ove organizacije, a već u prvoj godini postojanja Zvezda je izašla na domaću scenu sa seniorskim timom i svim mlađim kategorijama. Oformljena je ubrzo i školica plivanja, kao i školica vaterpola za devojčice uzrasta od pet godina i starije.

Crvena zvezda je u seniorskoj konkurenciji osvojila pet duplih kruna i još dva Kupa Srbije, a broj trofeja koje su osvojile mlađe kategorije je mnogo veći.

Povodom 10. rođendana Ženskog vaterpolo kluba Crvena zvezda, danas je u prostorijama Sportskog društva održana konferencija za novinare, na kojoj su se medijima obratili predsednik kluba, Dragana Ivković, generalni sekretar Sportskog društva Zoran Avramović i novi član Upravnog odbora ŽVK Crvena zvezda, Dejan Savić.

 Za ovih deset godina uradili smo puno, ali je ostalo još mnogo toga. Naš najveći cilj je veća masovnost, veći broj članova u budućnosti i  kroz nekoliko godina se nadamo učešću u nekom evropskom klupskom takmičenju. Ovom prilikom bih želela da najavim i finalni turnir Dunav lige, koji igramo od 13. do 15. aprila u Beogradu, na bazenu SRC “Milan Gale Muškatirović”. Takođe želim da se zahvalim upravi Sportskog centra i gradu na podršci da organizujemo ovaj turnir – rekla je Dragana Ivković i potom predstavila novog člana Upravnog odbora.

Da bismo stigli do naših ciljeva, veće masovnosti i u budućnosti nekih evropskih takmičenja, bila nam je potrebna podrška najboljih, odnosno uspešnih ljudi u svojim oblastima. Priključilo nam se nekoliko ljudi u Upravnom odboru, a jedan od njih je i Dejan Savić. Zahvaljujem im se ovom prilikom, verujem da ćemo od njih moći mnogo da naučimo i uz njihovu podršku da stignemo do naših ciljeva – zaključila je Dragana Ivković.

Novinarima se potom obratio Dejan Savić, koji je na početku čestitao rođendan klubu.

Planovi i ciljevi su stvari koje definišu svaku veliku organizaciju, odnosno klub. Velike ideje neće biti velike ideje ako se ne sprovedu u delo. Popularizacija ženskog vaterpola mora da postoji i mora da mu se da mnogo veća pažnja nego što je ima danas. U svetskom vaterpolu je ženski vaterpolo taj koji vuče muški sa sobom, dok je kod nas u zapećku i zaslužuje mnogo više, iako mi imamo vrhunske rezultate u muškom vaterpolu. Ono na čemu treba da radimo je popularizacija ovog sporta, da priključimo mnogo više devojčica kao baznu osnovu za pravljenje igračica i rezultata. Moramo da budemo okrenuti konkurenciji, nikako da se svađamo, već da se skupimo svi pod jednu kapu i da popularizujemo ovaj sport – rekao je Savić i zaključio:

Verujem da se svi slažemo da možemo da imamo uzor među košarkašicama, a posebno odbojkašicama. Ništa ne može preko noći, nego jednostavno da budemo strpljivi i da sačekamo svoje vreme.

Generalni sekretar Sporskog društva Crvena zvezda, Zoran Avramović, istakao je:

Osećam se jako srećnim i privilegovanim zato što mogu nešto da kažem na ovoj konferenciji. Vaterpolo je sport koji je uvek imao medalje i uspeh, koji pleni rezultatima i to je ono što mnogi drugi sportovi nemaju. Jedna od odluka kluba da Dejan Savić bude član Upravnog odobora otvara mnogo toga i mislim da se ovim potezom jedna grudva zakotrljala sa vrha brda. Ženski sport u Srbiji svakako zaslužuje mnogo više pažnje, pomenuo je Dejan košarkašice i odbojkašice. Prava je sreća i privilegija za Crvenu zvezd što se u klubu radi na ovaj način i što će Dejan Savić, zvezdaš od A do Š, uneti deo svoje energije, imidža, publiciteta i harizme i to preneti na one koji shvataju da u ženskom vaterpolu ima lepote i umeća. Ne tražimo samo rezultate, uspehe i pobede, jer nije stvar samo u pobedama i porazoma, postoji i očekivanje, reč, ljubav i običan život koji zavisi samo od vas. Crvena zvezda sa ovim postaje redak primer. Spremajući se za ovu konferenciju, ustanovio sam da ovakvih primera nije bilo mnogo u svetskom sportu. Drago mi je da smo na deseti rođendan našeg kluba praktično pioniri u tome da jedan veliki sportista, čovek koji zna pobeđivati, osvajati i kako je biti prvi, da je on sada pristao da deo sebe ubaci u ženski vaterpolo. Mislim da je ovim počela jedna lepa priča i da će ovo biti dobar primer, jer ženski sport postaje i jeste jako značajan.

Predstavnici Sportskog društva Crvena zvezda uručili su bukete cveća Dragani Ivković, Ivani Ćorović i igračicama ŽVK Crvena zvezda i ŽVK Taš 2000, a potom je usledilo grupno fotografisanje i druženje sa medijima uz piće i posluženje.

Nastavkom pregleda waterpoloclubredstar.org slažete se s korišćenjem kolačića. Podešavanja kolačića možete podesiti u svom internet pretraživaču. Saznaj više

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close